• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Новини
  • В Університет «Україна» з офіційним візитом завітав посол Єгипту

В Університет «Україна» з офіційним візитом завітав посол Єгипту

2013-05-15

/Files/images/IMG_4988.jpg Президент Університету «Україна» Петро Таланчук (ліворуч) і Посол Арабської Республіки Єгипет в Україні Й.П. Усама Тауфік Юсеф Бадр (праворуч).

الزيارة الرسمية لسفير جمهرية مصر العربية لجامعة "أوكرانيا" (арабською)

Нещодавно до Університету «Україна» з офіційним візитом завітав Надзвичайний і Повноважний Посол Арабської Республіки Єгипет в Україні Й.П. Усама Тауфік Юсеф Бадр. Як з’ясувалося під час зустрічі посла з представниками університету, сфера взаємних зацікавлень України та Єгипту торкається не лише освітньої галузі, але й науки, культури, інженерних технологій і навіть бізнесу. Результатом переговорів стала попередня домовленість про співпрацю, яку представники української і єгипетської сторін планують реалізувати вже найближчим часом.

Єгипет – дивовижна країна з давньою історією, що донині залишається нерозгаданою і для єгиптологів, і для звичайних туристів, які не перестають дивуватися її контрастам і протиріччям. Між Україною і Єгиптом, здається, мало спільного. Африка і Європа, мусульмани і християни, пустеля і чорноземи. Утім, саме любов до землі – якою б вона, ця земля, не була – стала для України і Єгипту тим об’єднувальним чинником, що сприяє нашій співпраці. Адже саме сільськогосподарська продукція посідає провідне місце у структурі зовнішньої торгівлі між Україною та АРЄ. За обсягами споживання української продукції Єгипет посідає третє місце у світі (після Росії та Туреччини). Ми експортуємо до Єгипту пшеницю, кукурудзу, олію. Єгипетський експорт до нас – це теж передусім продукти рослинного походження, зокрема, цитрусові. Але не варто забувати і про інші аспекти співпраці між нашими країнами. Адже ще за часів Радянського Союзу – а саме, в 60-ті роки ХХ ст., коли почалося грандіозне будівництво Асуанської ГЕС, – зародився цінний досвід обміном інженерними технологіями між СРСР та АРЄ. Саме про цей досвід і про потребу й надалі співпрацювати в інженерній галузі згадав у своєму вітальному слові до пана Посла Президент Університету «Україна» Петро Таланчук:

– Україна належить до однієї з потужних держав із могутньою інженерною галуззю. Військово-промисловий комплекс Радянського Союзу базувався в Україні. Як колишній ректор КПІ, я добре знаю, що 90% досліджень цього інституту здійснювалися для військово-промислового комплексу. І ті колективи науковців, які працювали в той час, значною мірою збереглися. Тож ми могли б знайти спільне коло інтересів, особливо стосовно перспектив розвитку постіндустріального суспільства. Я можу запропонувати співпрацю як голова Академії інженерних наук України, яку очолюю вже 23 роки. Низку інженерних розробок належного рівня маємо і безпосередньо тут, в Університеті «Україна». Нині вже апробовано технології світового рівня, що пов’язані з очищенням стічних вод. Є сучасні технології підготовки води – що актуально, адже зараз вода зі статусу енергоресурів переходить у статус продуктів харчування. У нас є дуже цікаві технології безконтактної розвідки корисних копалин… Ми зацікавлені в комерціалізації результатів наукових досліджень. Вони не повинні лежати на полиці, вони повинні приносити прибутки. Думаю, ми можемо впровадити наші технології в життя на взаємовигідній основі.

/Files/images/posol_uu.pngНа світлині: зустріч Посла Арабської Республіки Єгипет в Україні Й.П. Усами Тауфіка Юсефа Бадра зі студентами та викладачами кафедри сходознавства.

У відповідь на пропозицію пан Посол сказав, що давно знайомий із українськими інженерами, яких зустрів у Єгипті в часи, коли ті працювали над будівництвом Асуанської греблі. Також Й.П. Усама Тауфік Юсеф Бадр зазначив, що має намір усіляко сприяти співпраці України й Єгипту в галузях науки й культури. З огляду на це, сторони уклали попередню домовленість про проведення міжнародної наукової конференції на тему: «Україна − Єгипет: проблеми вивчення мови, історії, культури, бізнесу».

Важливою складовою перемовин стала співпраця України та Єгипту в галузі освіти. Як зазначив завідувач кафедри сходознавства Університету «Україна» професор Туранли Ферхад Ґардашкан Оглу, нині актуальною є підготовка фахівців-арабістів зі знанням не лише мови, але й культури, історії, релігії, економіки арабських країн. Для якісної підготовки таких спеціалістів необхідне не лише забезпечення навчального процесу літературою та підручниками з арабської мови, культури, історії, але й безпосереднє знайомство студентів із життям в арабських країнах. На що пан Посол одразу ж запропонував сімом найліпшим студентам арабських груп кафедри сходознавства протягом місяця безкоштовно навчатися в університеті столиці Єгипту, в місті Каїр.

А під час безпосередньої зустрічі зі студентством Університету «Україна» Й.П. Усама Тауфік Юсеф Бадр запросив майбутніх арабістів до посольства на перегляд єгипетських фільмів мовою оригіналу. Варто зазначити, що Єгипет, який називають «Голівудом на Нілі», має найбільш розвинену кіноіндустрію серед арабських країн. Тож молоді арабісти жваво відгукнулися на пропозицію Посла.

Утім, плани завідувача кафедри сходознавства Ферхада Туранли сягають далі звичайного знайомства з кіноіндустрією Єгипту: у найближчому майбутньому він планує запровадити ґрунтовне вивчення єгиптології студентами кафедри./Files/images/posol_uu1.png

На світлині: Посол Арабської Республіки Єгипет в Україні Й.П. Усама Тауфік Юсеф Бадр з директором Інституту філології та масових комунікацій Університету «Україна» Наталією Барна, завідувачем кафедри сходознавства Ферхадом Туранли; викладачами кафедри: професором Григорієм Халимоненком, старшим викладачем Нассером Шіхабом Ад-Діном, доцентом Миколою Бастуном і студенткою Юлією Іванченко під час екскурсії.

Уже в червні цього року у стінах Університету «Україна» відбудеться чергова зустріч із Послом АРЄ, під час якої сторони планують підписати офіційний документ – договір про співпрацю. Першим зреалізованим пунктом договору стане встановлення на території університету державного прапора Єгипту поряд із прапором України. Це стане ще одним свідченням набуття Університетом «Україна» статусу міжнародного.

Тала Пруткова

Фото Олі Ольштинської

Кiлькiсть переглядiв: 143

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.