• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Новини
  • Музична експансія Азербайджану в Україну

Музична експансія Азербайджану в Україну

2013-04-12

/Files/images/novini/azerbaydjan/Azerbaidjan_2013_2.JPG

Дні азербайджанської музики в Україні, що тривали з 1 по 4 квітня 2013 року в Києві, стали продовженням свята нового року за східним календарем (21 березня, Нoвруз), днів пам’яті жертв геноциду азербайджанців (31 березня) та традиції культурного обміну між Україною та Азербайджаном, започаткованої минулого року. 1−3 березня 2012 р. в Баку пройшли перші «Дні української сучасної музики в Азербайджані». У столиці Азербайджану вітчизняні музиканти дали два концерти − камерний та симфонічний, ці заходи викликали велике захоплення у азербайджанської публіки.

3 квітня 2013 року в рамках чергової культурної експансії Азербайджану в Україну в Колонному залі м. М.В. Лисенка Національної філармонії України відбувся концерт симфонічної музики за участі Національного заслуженого академічного симфонічного оркестру України. Диригент − заслужений діяч мистецтв Азербайджану Фахреддін Керімов; солісти − народний артист України Гурбан Аббасов (тенор), заслужена артистка України Богдана Півненко (скрипка), Чінар Муталібова (канон). У прогамі прозвучала нова музика Азербайджану − твори композиторів ХХ−ХХІ ст.

/Files/images/novini/azerbaydjan/Azerbaidjan_2013_4.jpgНаціональна філармонія УкраїниУ заході взяли участь посол Азербайджану в Україні Ейнула Мадатлі, заступник міністра культури України Тимофій Кохан, голова Спілки композиторів Азербайджану, народна артистка, професор Франгіз Алізаде, голова Національної Спілки композиторів України (НСКУ) Ігор Щербаков,

Серед гостей заходу були також представники азербайджанської діаспори, азербайджанського культурного центру в Україні ім. Мусліма Магомаєва.

Своїми враженнями від занурення в оазу класичної сучасної азербайджанської симфонічної музики поділився завідувач кафедри сходознавства Університету «Україна», кандидат історичних наук, професор Туранли Ферхад Ґардашкан Оглу:

«Розвиток культурних взаємин, зокрема в музичній сфері, є важливим фактором в налагодженні економічної та політичної співпраці між державами. Слід підкреслити, що історія встановлення та розвитку стосунків між Україною та Азербайджаном починається з Х ст., тобто з часів Київської Русі. На початку ХХІ ст. ці взаємини між названими країнами набувають особливого значення - /Files/images/novini/azerbaydjan/Azerbaidjan_2013_3.jpgПам’тник Великому Кабзареві у м. Баку. (світлина Ф. Туранли)стратегічного партнерства, тому що вони пройшли випробування часом. Зазначачене проглядається крізь призму культурного виміру. Свідченням такого є відкриття пам’ятника в 2008 році на проспекті Свободи в м. Баку Великому Кобзареві ‒ Тарасу Шевченку, а в Києві - проведення «Днів азербайджанської музики в Україні», де митці двох дружних країн продемонстрували неймовірну фахову майстерність у виконанні найкращих класичних музичних творів. Продовженням циз зв'язків стане проведення в якості чергового заходу в червні цього року «Днів Української культури в Азербайджані».

/Files/images/novini/azerbaydjan/Azerbaidjan_2013_1.JPGВ цьому контексті діяльність новоствореної кафедри сходознавства в Університеті «Україна» має неабияке значення для підготовки фахівців-сходознавців з глибоким знанням не лише східних мов, а також ще й культури, історії, географії, економіки відповвдних держав та їх народів, що є запорукою налагодження ефективного діалогу між Україною та державами Сходу, зокрема розвитку Чорноморсько-Каспійського вектора міждержавних відносин».

Ніна Головченко, кандидат філологічних наук, доцент (Університет «Україна»)

5 квітня 2013 р.

Кiлькiсть переглядiв: 40

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.